PENGERUSI Barisan Nasional (BN), Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi mengumumkan senarai calon mewakili gabungan tersebut pada Pilihan Raya Negeri (PRN) Johor di Johor Bahru, hari ini.

Beliau berkata, 80 peratus calon berumur di bawah 55 tahun manakala lebih 70 peratus merupakan muka baharu.

Ahmad Zahid yang juga Presiden UMNO turut mengumumkan Pengerusi BN Johor, Datuk Hasni Mohammad sebagai calon Menteri Besar sekiranya BN menang.

Selain itu Datuk Dr Mohd Puad Zarkashi yang tidak dicalonkan BN pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU-14) dinamakan sebagai calon kerusi DUN Rengit.

Sementara itu, Pengerusi BN Johor, Datuk Hasni Mohammad berkata, senarai yang diumumkan hari ini masih belum lengkap kerana calon-calon MCA belum dimuktamadkan.

Berikut adalah senarai penuh calon-calon BN:

N01 Buloh Kasap       : Datuk Zahari Sarip (UMNO)

N02 Jementah           : See Ann Giap (MCA)

N03 Pemanis            : Anuar Manap (UMNO)

N04 Kemelah            : Saraswathy (MIC)

N05 Tenang               : Haslinda Salleh (UMNO)

N06 Bekok                 : Tan Chong (MCA)

N07 Bukit Kepong     : Ismail Mohamad (UMNO)

N08 Bukit Pasir         : Mohd Fadzli Mohd Salleh (UMNO)

N09 Gambir              : Shah Rihan Ghani (UMNO)

N10 Tangkak             : Ong Chee Siang (MCA)

N11 Serom                : Khairin Nisa Ismail (UMNO)

N12 Bentayan           : Gan Qi Ru (MCA)

N13 Simpang Jeram : Datuk Lokman Md Don (UMNO)

N14 Bukit Naning      : Datuk Mohd Fuad Tukirin (UMNO)

N15 Maharani           : Nur Fara Samsudin (UMNO)

N16 Sungai Balang   : Mohd Helmi Abd Latif (UMNO)

N17 Semerah            : Mohd Fared Mohd Khalid (UMNO)

N18 Sri Medan          : Datuk Zulkurnain Kamisan (UMNO)

N19 Yong Peng         : Ling Tian Soon (MCA)          

N20 Semarang          : Datuk Samsolbari Jamali (UMNO)

N21 Parit Yaani         : Datuk Najib Samuri (UMNO)

N22 Parit Raja          : Nor Rashidah Ramli (UMNO)

N23 Penggaram       : Ter Hwa Kwong (MCA)

N24 Senggarang      : Mohd Yusla Ismail (UMNO)

N25 Rengit                : Datuk Mohd Puad Zarkashi (UMNO)

N26 Machap             : Datuk Onn Hafiz Ghazi (UMNO)

N27 Layang Layang : Abd Mutalip Abd Rahim (UMNO)

N28 Mengkibol         : Kelly Chye Pei Yee (MCA)

N29 Mahkota            : Datuk Sharifah Azizah Syed Zain (UMNO)

N30 Paloh                : Lee Ting Han (MCA)

N31 Kahang             : R. Vidyananthan (MIC)

N32 Endau               : Mohd Youzaimi Md Yusof (UMNO)

N33 Tenggaroh        : K.Raven Kumar (MIC)

N34 Panti                 : Hahasrin Hashim (UMNO)

N35 Pasir Raja        : Rashidah Ismail (UMNO)

N36 Sedili                : Muszaidi Makmor (UMNO)

N37 Johor Lama      : Norliza Noh (UMNO)

N38 Penawar           : Fauziah Misri (UMNO)

N39 Tanjung Surat   : Datuk Syed Sees Abd Rahman (UMNO)

N40 Tiram                : Azizul Bachok (UMNO)

N41 Puteri Wangsa  : MCA (belum diumumkan)

N42 Johor Jaya        : Chan Shan Shan (MCA)

N43 Permas             : Baharuddin Mohd Taib (UMNO)

N44 Larkin               : Md Hairi Md Shah (UMNO)

N45 Stulang             : Ang Boon Heng (MCA)

N46 Perling              : Tan Hiang Kee (MCA)

N47 Kempas            : Datuk Ramlee Bohani (UMNO)

N48 Skudai              : Lim Soon Hai (MCA)

N49 Kota Iskandar   : Pandak Ahmad (UMNO)

N50 Bukit Permai     : Datuk Mohd Jafni Md Shukor (UMNO)

N51 Bukit Batu         : S. Supayyah (MIC)

N52 Senai                : Shen Poh Kuan (MCA)

N53 Benut                : Datuk Hasni Mohammad (UMNO)

N54 Pulai Sebatang : Hasrunizah Hassan (UMNO)

N55 Pekan Nanas    : Tan Eng Meng (MCA)

N56 Kukup               : Datuk Jefridin Atan (UMNO)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here